Коронавірус "обходить" церковні храми?
Твердження: У храмах та під час церковних обрядів неможливо заразитися коронавірусом.
Джерело: Допис у Facebook громади Свято-Воскресінського храму УПЦ КП у Хмельницькій області.
Цитата: "...підтверджують, що Тіло і Кров Христові можуть переносити інфекцію, що в Храмі Божому можна заразитися. Але це неправда, бо Храм Божий і Святе Причастя — це Святая Святих, яка є абсолютом, яка є стерильною (у формі медичного терміну, що неодноразово підтверджено науковими дослідженнями)".
Спростування: Про те, що під час здійснення церковних таїнств не можна заразитися коронавірусом, говорив і митрополит УПЦ Дмитро Рудюк, який назвав відмову від причастя під час пандемії "зневагою, богохульством і відсутністю віри в Господа Ісуса Христа і Його чесних Тіла і Крові".
У Свято-Успенському Соборі на Волині прихожан навіть буквально причащали з однієї ложки.
Одна з основних рекомендацій МОЗ — триматися на відстані одного метра, однак такої дистанції часто не передбачено у церквах, наповнених вірянами.
Саме тому ходити до храму під час спалаху коронавірусу — надзвичайно небезпечно.
До прикладу жінка, яка цілувала ікони в храмі на Житомирщині, інфікувала щонайменше одного прихожанина.
Підхопили COVID-19 і вірянка на Закарпатті та парафіянка на Харківщині.
Спалах коронавірусу зафіксований і в Києво-Печерській лаврі: кількість інфікованих там перевищила сотню осіб. COVID-19 так швидко поширився між священнослужителями та іншими працівниками храму саме тому, що там не дотримувалися правил гігієни та не самоізолювалися, адже Митрополит закликав не боятися пандемії та причащатися у церкві.
У результаті сам Онуфрій і заразився COVID-19 — про це написало видання "Релігійна правда" із посиланням на джерела у Києво-Печерській лаврі. Водночас низка медіа поширили інформацію про те, що Онуфрія разом із митрополитом Антонієм госпіталізували до Інституту серця Бориса Тодурова під чужими іменами, тоді як у пресслужбі УПЦ МП цю інформацію не підтверджували, заявляючи, що обидва священнослужителі здорові та готуються до великодньої служби.
Тому натовп у храмі, причастя з однієї ложки та поцілунки хреста без його попередньої дезінфекції — це висока ймовірність заразитися COVID-19.
Проект FAKEPALM розвінчує фейки про COVID-19. Якщо ти зауважив сумнівну інформацію про коронавірус чи карантин, надішли її за адресою sos.pravda007@gmail.com — і ми обов’язково її перевіримо.