Чому ультрафіолет не знищує коронавірус за 25 секунд?
Твердження: Коронавірус можна знищити за допомогою ультрафіолетового світла за 25 секунд.
Деталі: Українські видання розповсюджують фейки про те, що вчені знайшли спосіб знищити коронавірус за 25 секунд за допомогою ультрафіолетових ламп. Першоджерелом є науковий журнал Biospace, який спеціалізується на новинах у галузі біотехнологій та фармацевтики.
Спростування: Дослідження попередніх років показали, що ультрафіолетове світло може знищувати ДНК бактерій та вірусів, зокрема вірус грипу.
Вчені Бостонського університету довели, що доза ультрафіолетового опромінення у 22 мДж на квадратний сантиметр руйнує вірус на 99,9999% за 25 секунд.
Для знищення вірусу у кімнаті на 15 квадратів потрібно буде використовувати ультрафіолетову лампу на 13 Вт, однак поки незрозуміло, скільки потрібно часу, аби знищити вірус у кімнаті такої площі.
За словами доцента мікробіології Бостонського університету Ентоні Гріффітса, вченим поки не вдалося дізнатися яка доза радіації ультрафіолетового випромінювання деактивує COVID-19.
Наразі тривають дослідження різноманітних девайсів із довгохвильовим освітленням: наприклад, компанія Lighting Quotient розробила спеціальний світильник, який потрібно ставити неподалік від поверхонь, із якими постійно контактують люди.
Однак на думку вчених звичайне короткохвильове ультрафіолетове освітлення, яке використовують у побутових цілях, не має антивірусних властивостей.
Водночас воно може викликати почервоніння на тілі, кон'юнктивіт та навіть рак у довгостроковій перспективі.
Всесвітня організація охорони здоров'я також не рекомендує використовувати ультрафіолетове світло для дезінфекції рук.
Звичайні побутові ультрафіолетові лампи не допоможуть від коронавірусу та не зможуть знищити COVID-19 на поверхнях.
Проєкт FAKEPALM розвінчує фейки про COVID-19. Якщо ти зауважив сумнівну інформацію про коронавірус чи карантин, надішли її за адресою sos.pravda007@gmail.com — і ми обов’язково її перевіримо.