Чи йдеться у оновлених рекомендаціях ВООЗ про відмову від медичних масок?
Твердження: Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила, що носити маски здоровим людям не потрібно, бо це може зашкодити здоров'ю людини.
Деталі: У засобах масової інформації почала поширюватись інформація, що Всесвітня організація охорони здоров'я оновила свої рекомендації щодо носіння у громадських місцях медичних масок під час пандемії COVID-19.
Згідно з цими рекомендаціями, фахівці ВООЗ начебто запевнили, що носити маски здоровим людям не потрібно, бо вони не захищають, та ще й шкодять здоров'ю.
Поширився цей фейк і серед користувачів відеохостингу Youtube, де опублікували відео під назвою "Маски — масове отруєння". У відеоролику автор стверджує, що не тільки ВООЗ, а й уряди Японії, Нової Зеландії та інших країн затвердили рекомендації, згідно з якими носіння масок більше шкодить, ніж запобігає розповсюдженню коронавірусу.
Спростування: ВООЗ і дійсно оновила рекомендації щодо носіння масок, а саме: в організації наголосили, що одне лише носіння масок "не захистить від COVID-19". Гендиректор організації Тедрос Гебрейесус підкреслив, що маски є лише однією частиною стратегії протидії вірусу і не повинні викликати у людей хибне відчуття безпеки. Тож разом з носінням маски необхідно також дотримуватися фізичної дистанції та норм гігієни.
Але про шкоду і необов'язковість носіння медичних масок у публічних місцях ніхто з фахівців ВООЗ не заявляв.
Крім того ані уряд Японії, ані уряд Нової Зеландії не затверджували рекомендації, згідно з якими носіння масок більше шкодить, ніж запобігає розповсюдженню коронавірусу.
Більше того, у Японії є стала культура носити захисні маски, яка виникла задовго до епідемії коронавірусу. Щороку японці використовують понад 5 мільярдів масок для обличчя, а це близько 43 масок на людину. Ще до початку пандемії коронавірусу понад 50% населення Японії регулярно використовувало маски для обличчя.
Жодних реальних фактів того, що носіння медичних масок може зашкодити вашому здоров'ю, не існує.
Проєкт FAKEPALM розвінчує фейки про COVID-19. Якщо ти зауважив сумнівну інформацію про коронавірус чи карантин, надішли її за адресою sos.pravda007@gmail.com — і ми обов’язково її перевіримо.