“Антивірусні рамки” — панацея від коронавірусу чи черговий пристрій з ефектом плацебо?
Твердження: Система аерозольного знезараження OZZO зупиняє коронавірус.
Деталі: У мережі з'явилася реклама системи аерозольного знезараження Silvergate, українського виробництва. Продавці винаходу переконують, що рамку потрібно встановлювати на вході до громадських місць, як-от: торгові центри, лікарні, офіси та ресторани.
Рамка начебто є коронавірусним бар’єром, який може вберегти або суттєво зменшити ймовірність заразитись на COVID-19. Також продавці винаходу запевняють, що рамка дозволяє зберігати тривалий захисний ефект від коронавірусу.
Спростування: Насправді ефективність пристрою не доведена. По суті, це установка, яка оприскує людину маленькими краплями антисептика.
Такі рамки на вході до публічних місць можуть провокувати подразнення у людей із проблемною шкірою.
До того ж, антисептики можуть викликати алергічну реакцію, а отже, обприскування усього тіла, включаючи обличчя, може бути шкідливим і навіть небезпечним для здоров'я.
І ключове — маленькі невідчутні краплі, які будуть розпиляти протягом декількох секунд, не допоможуть вбити коронавірус. Адже, користуючись антисептиком, важливо нанести його на усю поверхню руки, не шкодуючи засобу, і розтирати долонями впродовж 20-30 секунд, доки руки залишаються вологими. Тільки у такому випадку засіб подіє від COVID-19.
За даними ВООЗ ефективні антисептичні засоби проти коронавірусу мають містити не менше 60% етилового спирту.
Навіть більше, якщо заражена людина потрапить до публічного приміщення, пройшовши повз рамку з антисептиком, це ніяким чином не зупинить подальшого розповсюдження вірусу.
Проект FAKEPALM розвінчує фейки про COVID-19. Якщо ти зауважив сумнівну інформацію про коронавірус чи карантин, надішли її за адресою sos.pravda007@gmail.com — і ми обов’язково її перевіримо.