Німецьке МВС називає COVID-19 "фальшивою тривогою"?

Марина АнсіфороваMarina Ansiforova
Вівторок, 9 червня 2020, 11:38

Твердження: Небезпека COVID-19 була перебільшеною — за жодних обставин небезпека від вірусу не виходила за рамки щорічного рівня. 

Спростування: Низка російських видань поширили інформацію про те, що начебто Федеральне міністерство внутрішніх справ Німеччини опублікувало доповідь на 93 сторінках, де назвало коронавірус "глобальною фальшивою тривогою". 

Фейк спочатку поширився на іноземних сайтах, де він набрав тисячі переглядів, а згодом розповсюдився у блогах та навіть на YouTube

Окрім того автори фейку стверджують, що люди, які помирають від коронавірусу — це ті, "хто статистично мав померти цього року тому, що досягли кінця свого життя чи не могли більше справлятися зі своїми хронічними захворюваннями".

Навіть більше — йдеться у дезінформації і про світовий рівень смертності від COVID-19, який нібито значно нижчий за смертність від грипу у 2017-2018 роках. 

Доповідь дійсно створив співробітник міністерства внутрішніх справ Стефан Кон, однак його позиція не відображає позицію всього міністерства внутрішніх справ: за словами міністра внутрішніх справ Хорста Зеехофера, помилка Кона була в тому, що свою особисту доповідь він опублікував на офіційних бланках міністерства, чим змусив людей думати, що це — офіційна думка МВС. 

Те, що від COVID-19 помирають люди, які "мали померти в силу різних причин", є очевидною неправдою. 

Перенесення цього вірусу дійсно ускладнює вік і наявність хронічних захворювань, однак відомо чимало випадків, коли від COVID-19 помирали молоді люди без очевидних проблем зі здоров’ям.

Якщо порівнювати рівень смертності від COVID-19 та від грипу, то, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, помирають від коронавірусу 3-4% інфікованих, в той час як кількість померлих від грипу коливається від 0,1 до 1%. 

Проект FAKEPALM розвінчує фейки про COVID-19. Якщо ти  зауважив сумнівну інформацію про коронавірус чи карантин, надішли її за адресою sos.pravda007@gmail.com і ми обов’язково її перевіримо.   powered by lun.ua
Реклама:
Реклама:
Олександр Альба: Ми змушені конкурувати з авіакомпаніями, які отримали мільярди держпідтримки під час пандемії 
Командир літака: Незважаючи на драматичний спад в кількості рейсів та об'ємі перевезень, у нас не звільнили нікого з пілотів
Катерина Смирнова: Коли оголосили карантин, моя "фінансова подушка" була у бізнесі, який раптом зупинився
Директорка гімназії: Можна жалкувати про різні скасовані урочистості, але пріоритет здоров'я учнів набагато важливіший
Усі публікації