МОЗ вважає "Ремдесивір" дієвим проти коронавірусу?

Марина АнсіфороваMarina Ansiforova
Субота, 11 липня 2020, 11:04

Твердження: Міністр охорони здоров'я Максим Степанов вважає препарат "Ремдесивір" ефективним у лікуванні коронавірусної інфекції. 

Цитата: "Він ("Ремдесивір" —   ред.) не був доступний з точки зору продажу, його виробляє американська компанія. Зараз ми провели перемовини з компаніями, які отримали ліцензію, і ми розраховуємо на закупівлю цього лікарського засобу. Є попередня домовленість щодо закупівлі, розрахованої на лікування до 8 тисяч пацієнтів. Зараз проводимо перемовини".

Деталі: 8 липня очільник Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов назвав український протокол лікування від COVID-19, де є препарат, "гарним", фактично заявивши, що "Ремдесивір" є ефективним у лікуванні коронавірусної інфекції. 

Спростування: Українська правда SOS писала про те, що США скупили увесь запас "Ремдесивіру" на літо і вересень. Виробляє препарат американська корпорація Gilead Sciences. Його схвалили для використання від коронавірусу і такі країни, як Південна Корея, Ізраїль та Японія. 

У квітні колишня міністерка охорони здоров'я Уляна Супрун повідомляла, що "Ремдесивір" не є дієвим, адже фактично на той момент його тестували лише "у пробірці" та на тваринах. 

На сьогодні найголовнішим дослідженням, яке підтверджує ефективність препарату у лікуванні, є звіт, опублікований у журналі "New England Journal Of Medicine",   однак  у дослідженні брало участь лише 53 людини, до того ж, воно було профінансоване самою компанією-виробником препарату. 

Фактично препарат покращує реабілітацію тих людей, які переносять COVID-19 зі значним ускладненням, проте не знищують сам вірус. 

Наразі жодних ліків від COVID-19 немає. Вакцина від коронавірусу — все ще на стадії розробки.  

Проєкт FAKEPALM розвінчує фейки про COVID-19. Якщо ти зауважив сумнівну інформацію про коронавірус чи карантин, надішли її за адресою sos.pravda007@gmail.comі ми обов’язково її перевіримо.   powered by lun.ua
Реклама:
Реклама:
Олександр Альба: Ми змушені конкурувати з авіакомпаніями, які отримали мільярди держпідтримки під час пандемії 
Командир літака: Незважаючи на драматичний спад в кількості рейсів та об'ємі перевезень, у нас не звільнили нікого з пілотів
Катерина Смирнова: Коли оголосили карантин, моя "фінансова подушка" була у бізнесі, який раптом зупинився
Директорка гімназії: Можна жалкувати про різні скасовані урочистості, але пріоритет здоров'я учнів набагато важливіший
Усі публікації