Що не так з відео "Маски = гіпоксія"?

Марина АнсіфороваMarina Ansiforova
Понеділок, 13 липня 2020, 08:06

Твердження: Тривале носіння маски призводить до кисневого голодування.

Деталі: У Youtube з'явилося відео під назвою "Носіння масок = гіпоксія. Демонстрація тесту", на якому чоловік за допомогою газоаналізатора показує, що під час носіння маски рівень кисню у просторі між маскою та людиною зменшується, що призводить до головного болю й кисневого голодування. За словами чоловіка, рівень кисню недостатній для того, щоб працювати і займатися спортом у масці. 

Спростування: Відео з‘явилося на Youtube-каналі генератора конспірологічних теорій,  Брайана Стейлі, і після публікації було заблоковане, однак встигло розповсюдитися на інші сторінки. Сам блогер є прихильником теорії пласкої Землі та антивакцинатором.

У описі до відео вказано, що чоловік спирається на стандарти Управління з питань охорони праці США, де нібито вказано, що у приміщенні має бути 20,8% кисню, а все, що нижче, — погані умови для роботи. 

Однак насправді це є консультативні (тобто необов'язкові) рекомендації для працівників закритих і небезпечних приміщеннях, а не для роботи у будь-яких приміщеннях. 

Для перевірки наявності кисню на відео чоловік використовує газоаналізатор iBrid — це промисловий прилад, який потрібен для роботи в просторі, де перевищення допустимої норми певного газу може призвести до катастрофи: наприклад, на суднах, що перевозять ті ж нафтопродукти, чи на шахтах. 

Результати не є релевантними по відношенню до доволі нетривалого процесу носіння маски, яку можна зняти, порівняно із важкодоступним місцем, де циркулюють гази, — шахтою. 

Чоловік запевняє, що тривале носіння маски під час занять спортом призводить до кисневого голодування, однак ВООЗ радить не використовувати маску під час занять спортом.

У той же час, правильне носіння масок не призведе до нестачі кисню, а отже, й до надлишку вуглекислого газу. Тканина хірургічних масок дозволяє кисню потрапляти в організм. Саме тому лікарі у операційній щоразу користуються саме хірургічними масками. 

Наукових підтверджень, що тривале носіння маски може викликати гіпоксію,  не існує.

Проєкт FAKEPALM розвінчує фейки про COVID-19. Якщо ти зауважив сумнівну інформацію про коронавірус чи карантин, надішли її за адресою sos.pravda007@gmail.comі ми обов’язково її перевіримо.   powered by lun.ua
Реклама:
Реклама:
Олександр Альба: Ми змушені конкурувати з авіакомпаніями, які отримали мільярди держпідтримки під час пандемії 
Командир літака: Незважаючи на драматичний спад в кількості рейсів та об'ємі перевезень, у нас не звільнили нікого з пілотів
Катерина Смирнова: Коли оголосили карантин, моя "фінансова подушка" була у бізнесі, який раптом зупинився
Директорка гімназії: Можна жалкувати про різні скасовані урочистості, але пріоритет здоров'я учнів набагато важливіший
Усі публікації