ВООЗ визнала неефективність карантину?

Марина АнсіфороваMarina Ansiforova
Четвер, 23 липня 2020, 06:00

Твердження: Всесвітня організація охорони здоров'я визнала, що карантин не врятує від коронавірусу.

Деталі: Українські користувачі Facebook поширюють коментар генерального директора Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедроса Гебреісуса про карантинні обмеження, зі словами "голова ВООЗ… нарешті зрозумів, що  карантини нікого ніколи не рятували..."

Спростування: Насправді ВООЗ ніколи не заявляла про те, що впровадження карантинних заходів повністю знищить COVID-19. Тедрос Гебреісус під час брифінгу лише констатував, що карантинні заходи самі по собі не є панацеєю від вірусу; вони  лише  допомагають уповільнити передачу інфекції, проте не знищують її. 

Відслідковування, виявлення та ізоляція контактів  —   три  найважливіші інструменти у боротьбі з пандемією, зазначив Гебреісус.

"Відстеження контактів необхідно для кожної країни, в будь-якій ситуації. Це може запобігти перетворенню окремих випадків в кластери, а кластерів в подальше розповсюдження в суспільстві", резюмував глава ВООЗ.

Складність відслідковування та виявлення контактів без карантинних заходів є більш складним процесом, ніж під час карантину. 

До того ж, послаблення карантину призводить до зростання кількості заражень: ВООЗ заявляла, що під час послаблення карантинних заходів варто бути "надзвичайно обережними", оскільки через це може виникнути друга хвиля пандемії, взяти яку під контроль буде дуже складно. 

Якщо у вас є історія про те, як COVID-19 та карантин змінили ваше життя, напишіть нам листа із темою "Моя історія" на sos.pravda007@gmail.com powered by lun.ua
Реклама:
Реклама:
Олександр Альба: Ми змушені конкурувати з авіакомпаніями, які отримали мільярди держпідтримки під час пандемії 
Командир літака: Незважаючи на драматичний спад в кількості рейсів та об'ємі перевезень, у нас не звільнили нікого з пілотів
Катерина Смирнова: Коли оголосили карантин, моя "фінансова подушка" була у бізнесі, який раптом зупинився
Директорка гімназії: Можна жалкувати про різні скасовані урочистості, але пріоритет здоров'я учнів набагато важливіший
Усі публікації