Чи захистять від COVID-19 рекомендації головного лікаря Львівської області?

Марина АнсіфороваMarina Ansiforova
Вівторок, 4 серпня 2020, 06:00

Твердження: Богослужіння на відкритому повітрі, причастя одноразовими ложечками та перевірка вірян допоможуть зменшити кількість заражених коронавірусом. 

Деталі: 31 липня головний санітарний лікар Львівської області Роман Павлів скерував подання у Львівську обласну держадміністрацію, в якому вказав, що перебування людей у церквах під час богослужінь може бути однією з причин високої кількості заражень в області. 

Саме тому Павлів розробив рекомендації, за допомогою яких, на його думку, можна зменшити швидкість розповсюдження інфекції. 

Серед рекомендацій — богослужіння на відкритому повітрі із дотриманням дистанції, використання одноразової ложки під час причастя із подальшим її знезараженням, а також — недопущення до заходів вірян із ознаками респіраторних захворювань. 

Спростування: За даними Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України, випадки COVID-19 серед священників реєструються практично у всіх районах Львівщини. 

У Жовківському районі, наприклад, захворіло 5 священників, після чого коронавірус виявили у 35 контактних осіб. 

Комунікація зі священнослужителями, зокрема під час таїнства причастя, ставить під ризик здоров’я і священнослужителя, і вірян. 

Під час причастя прихожани зніматимуть маску у людному місці, чим наражатимуть на небезпеку інфікування оточуючих, адже коронавірус часто протікає безсимптомно, тому люди, які не проявляють ознак застуди —   кашлю, чхання — теж можуть бути зараженими. Ба більше, визначити на око, хто з вірян хворий, а хто — ні, неможливо

До того ж під час богослужіння навряд чи вдасться забезпечити і проконтролювати дистанцію у півтора метри.

У будь-якому випадку, вірянам краще стежити за службою онлайн — таким чином і вони, і священнослужителі будуть у безпеці.

Якщо у вас є історія про те, як COVID-19 та карантин змінили ваше життя, напишіть нам листа із темою "Моя історія" на sos.pravda007@gmail.com powered by lun.ua
Реклама:
Реклама:
Олександр Альба: Ми змушені конкурувати з авіакомпаніями, які отримали мільярди держпідтримки під час пандемії 
Командир літака: Незважаючи на драматичний спад в кількості рейсів та об'ємі перевезень, у нас не звільнили нікого з пілотів
Катерина Смирнова: Коли оголосили карантин, моя "фінансова подушка" була у бізнесі, який раптом зупинився
Директорка гімназії: Можна жалкувати про різні скасовані урочистості, але пріоритет здоров'я учнів набагато важливіший
Усі публікації