Чому кубинську вакцину не купити у аптеках? 

Марина АнсіфороваMarina Ansiforova
Четвер, 10 вересня 2020, 09:48

Твердження: На Кубі створили власну вакцину та зовсім скоро протестують її на людях.

Деталі: На сайтах та у блогах LiveJournal поширюється інформація про те, що Куба активно готує свою вакцину від COVID-19 і що люди можуть нею скористатися дуже скоро. 

 

Спростування: Дійсно, кубинська влада повідомила, що розпочала клінічні випробування власної вакцини "Soberana 01". 

"У самій назві вакцини — патріотизм, прихильність до революції та суспільства. З такими почуттями вона розроблялася. Подібні досягнення змушують нас пишатися тим, що  ми — кубинці", — так прокоментував новину Президент Мігель Діас-Канель. 

 

Проте вакцина пройшла поки лише першу стадію клінічних випробувань. Керівник наукових досліджень Інституту Фінлай Дагмар Гарсія Рівера повідомила, що усі 20 добровольців не відчули жодних незручностей після вакцинування. 

Згодом Інститут планує випробувати вакцину на 676 добровольцях, тобто фактично провести другу фазу клінічних випробувань. 

При цьому варто розуміти, що у випадку невдачі після другої фази клінічних випробувань розробка вакцини може бути призупинена. 

У випадку ж успіху на другій фазі, на вакцину чекає третя, найбільш масштабна фаза  —   тестування на тисячах добровольців, що може зайняти значний проміжок часу, а тому новина про виготовлення вакцини на Кубі є маніпулятивною. 

Всесвітня організація охорони здоров'я поки не коментувала кубинську вакцину, 

Інформація про вакцину облетіла весь світ, хоча вона не пройшла останню, найголовнішу стадію випробування. 

Марина Ансіфорова

Ми дуже вдячні вам, наші читачі, за час, проведений на сайті "Українська правда.SOS". Тепер ми хочемо попросити вас оцінити нашу роботу – і для цього ставимо декілька просих запитань.powered by lun.ua
Реклама:
Реклама:
Олександр Альба: Ми змушені конкурувати з авіакомпаніями, які отримали мільярди держпідтримки під час пандемії 
Командир літака: Незважаючи на драматичний спад в кількості рейсів та об'ємі перевезень, у нас не звільнили нікого з пілотів
Катерина Смирнова: Коли оголосили карантин, моя "фінансова подушка" була у бізнесі, який раптом зупинився
Директорка гімназії: Можна жалкувати про різні скасовані урочистості, але пріоритет здоров'я учнів набагато важливіший
Усі публікації